0

Konwój na Ukrainę – co? dla Polaków no to nie ma wjazdu

No cóż nigdy nie bylem rasistą – przynajmniej nie widziałem w sobie takich cech ale takie zachowanie powoli skłania mnie ku zadaniu sobie pytania – Czy aby na pewno warto nadstawiać cztery litery za naród który okazuje się być nadal skrzywionym pomimo tak wielu gestów. Poniżej artykuł który uchyli nieco więcej informacji :

Fiaskiem zakończyła się próba dostarczenia kresowiakom z Lwowa świątecznych darów. Plany dobroczyńców z Polski pokrzyżowały Ukraińskie Służby Graniczne.

Ukraińcy nie wpuścili na terytorium swojego państwa transportu ze świątecznymi darami, które przekazali kibice Łódzkiego Klubu Sportowego oraz Resovii Rzeszów. Prezenty mieli otrzymać Polacy we Lwowie, niestety transportująca paczki grupa kibiców nie zdołała ich przekazać kresowiakom. Po 29-godzinnym czasie oczekiwania na granicy, zostali zawróceni.

„Z przykrością informujemy, że wczoraj transport z darami zebranymi przez kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego i Resovii Rzeszów dla Polaków mieszkających we Lwowie nie został wpuszczony na terytorium Ukrainy. Po 29 godzinach spędzonych na granicy z dużymi problemami powrócił on z powrotem do Rzeszowa” – czytamy na profilu Podkarpaccy Kibice.

Kibice postarają się po raz kolejny doręczyć produkty, na które czekają Polacy w Lwowie. Nie znamy oficjalnej przyczyny cofnięcia transportu.
źródło: Wirtualna Polonia

 

Share

Paweł Sławiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.